Спартак води на ЦСКА 1948 с 3:2 през второто полувреме на

...

Гол на Янчо Андреев накрая донесе важни три точки на Спартак

Спартак води на ЦСКА 1948 с 3:2 през второто полувреме на мача от XXIV кръг на Втора лига в столицата. Теренът на стадиона в " Царско село " беше почистен от снега, поради който срещата през вчерашния ден бе отсрочена, а на трибуните имаше към 20 почитатели на варненския отбор, които живеят в София и покрайнините. Те заплатиха по 10 лв. за билет.

В първите 20 минути липсваха голови положения, като предстоящо Спартак играеше по-често с топката. Теренът стана разкалян и стана по-трудно за варненци, които се стремяха да нападат и да управляват топката.

По-добрата игра на Спартак обаче даде резултат в 24-тата минута. Тогава мощно играещият като халф Архан Исуф пусна прелестен извеждащ пас към Виктор Митев, който технично трансферира вратаря - 1:0 за Спартак.

В 42-рата минута юношата на Черно море Валентин Йосков изравни резултата. Нападателят засече с глава центриране отляво и насочи кълбото в мрежата - 1:1.

След почивката на неприятния терен Спартак продължава да е по-активен, а домакините са се прибрали откъм гърба и искрено играят за еднакъв. В 60-ата минута Янчо Андреев опита да центрира към своя съотборник, само че вратарят на ЦСКА 1948 мазета топката.

В 68-ата минута натискът на Спартак докара до втори гол. Виктор Митев центрира от корнер на втора греда и Иван Колев се разписа с майсторски удар от въздуха - 2:1.

В 82-рата минута ЦСКА 1948 изравни с гол шедьовър. Играч на домакините шутира мощно с левия крайник от около 30 метра и заби кълбото в горния ляв ъгъл - 2:2.

Спартак обаче прояви темперамент и стигна до трите точки с попадение на Янчо Андреев в 90-ата минута. Никола Борисов изведе с дълъг диагонален пас Георги Чукалов, който напредна и шутира. Вратарят на ЦСКА 1948 мазета, само че капитанът Андреев направи голова добавка - 3:2 за Спартак.

Съставът на Спартак: 32. Станислав Нисторов, 3. Ибрям Ибрям, 4. Петър Патев, 23. Мартин Василев (46 - 19. Никола Борисов), 2. Велислав Боев, 20. Николай Иванов (46 - 14. Веселин Любомиров), 13. Архан Исуф, 10. Янчо Андреев, 7. Георги Бабалиев (66 - 9. Мехмед Сабри), 27. Иван Колев (82 - 45. Даниел Начев), 11. Виктор Митев (74 - 71. Георги Чукалов).

Резерви: 12. Християн Славов, 22. Лаур Кицану

Съдия: Йото Гарабедов (София), асистенти: Георги Тодоров (София) и Петър Рангелов (Перник). Четвърти съдия: Васил Минев (София), БФС пратеник: Емил Беков (София), съдийски наблюдаващ: Костадин Стоичков (София).
Източник: petel.bg